Botanickou zahradu v Brně najdete na ulici Kotlářská 2. Vstup do zahrady je zdarma, pouze za vstup do skleníků zaplatíte 80, respektive 40 korun. U pokladny si můžete také zakoupit turistickou známku nebo magnetku.
Jednotlivé části botanické zahrady zastupují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických keřů, květin a rostlin. Najdete zde i cizokrajné rostliny z dalekého Japonska a Číny. Navíc zde také uvidíte rozmanité architektonické prvky, které jsou tolik typické pro japonskou zahradu. Dále zde narazíte na ukázky květeny některých geografických celků mírného pásma. Skleníkové sbírky jsou rovněž pečlivě rozděleny podle zeměpisných oblastí, takže i pro laika je návštěva botanické zahrady, velkým přínosem.
V současnosti má botanická zahrada v Brně 1.100 metrů čtverečních skleníků se sbírkami tropických a subtropických druhů. Skleníky byly postaveny v letech 1995 až 1997. Největší zajímavosti ve sklenících je palmový skleník, který je vysoký 10,5 metrů. Venkovní část botanické zahrady má pro změnu plochu okolo 1,5 ha. Botanická zahrada nabízí pestrý celoroční program. Jsou zde kupříkladu minimálně čtyři tématické výstavy do roka.
Ve sklenících najdete kromě expozice živých rostlin také trvalou ukázku fosilních rostlin. Exponáty jsou přehledně doplněny naučným textem, který objasňuje i podíl rostlin na vzniku fosilních paliv.
Hodnocení:
Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář. Zpět na mapu / seznam výletů
Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:
Park Koliště - Venkovní posilovna v parku. Bezejmenná - Dětské hřiště mezi cihlovými domy Foerstrova - Volně přístupné hřiště v areálu DDM Vodní - Leitnerova - Oplocené hřiště v parčíku kousek nad zastávkou Hybešova s příjemným pogumovaným povrchem houpacím kruhem a pískovištěm. Záhřebská II - Oplocené větší pískoviště v klidné vnitrobloku. Záhřebská - Betonový plácek využitý pro malované dopravní hřiště pro nejmenší. Idealní pro odrážedla a malá kola. Mendlovo náměstí - Za zeleným panelákem na Výstavni u nově rekonstruovaného parčiku u Mendlova náměstí je oplocené hřiště s piskovištěm, prolezačkami, houpacim kruhem i ... Obilní trh - Vedle porodnice na Obilním trhu je vetší částečně zastíněné pískoviště s hopsadly, kolotočem, síťovým kolovadlem, houpacím kruhem, skluzavkou a pítkem... Parčík Jana Uhra - V parčíku mezi ulicemi Jana Uhra, Čápkovou a rušným Úvozem je hřistě s lezeckou stěnou a kovovou prolézačkou a houpacím kruhem na gumových dlaždicích. Pellicova - Špilberk - Na jižním svahu Špilberku pod Skácelovou sochou nad ulici Pellicova je dlouhé hřiště pro malé zakončené workoutovu venkovní posilovnou. Gorazdova - Při výstupu na Špilberk nad kostelem sv. Václava na ulici Gorazdova je dřevěný hrad se skluzavkou a lanovým mostem. Žlutý kopec - Hřište v parku u Vaňkova náměstí na Žlutém kopci s lanovými prolézačkami se skluzavkou. Schreberovy zahrádky Volejníkova - V klidném parku Schreberovy zahrádky v Černých polích u zastávky Tomanova je krásné vyřezávané hřiště, workoutova posilovna i hřiště na fotbal či bask... Náměstí 28. října - Pískoviště nově se zastíněním, kovové prolézačky a houpačka pro větší děti. Poblíž středu města u autobusové zastávky. Park Eugena Horvátha - Hřiště v parku Hvězdička Eugena Horvátha v opuštěném vnitrobloku ulic Hvězdová, Francouzská, Stará a Bratislavská s nízkoprahovým klubem a oploceným ...
Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek.
Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.