Hrad Doubravka u Teplic (okr. Teplice)
Vytisknout s sebou
Ostatky hradu z 15. století na zalesněném vrchu Doubravská hora při okraji města Teplic nabízí krásné výhledy nejen na město, ale také na Krušné hory a České středohoří.
Na celoročně volně přístupné nádvoří a vyhlídkové terasy hradu se nejlépe dostaneme z městské části Panorama. Jen kousek od cesty do lesa směrem vzhůru je zastávka MHD, nebo možnost parkování před hotelem Panorama. Nově můžeme v letních měsících až k hradu vyrazit z centra Teplic turistickým vláčkem Humboldt který nás doveze před vstupní bránu.
Pro cestu po svých máme na výběr dvě trasy, nebo můžeme cestu zvolit jako okruh. S kočárkem bude vhodná silnice sloužící pouze pro zásobování, cesta je sice do kopce, ale není nijak náročná. K rozcestníku dojdeme od hotelu Panorama lesní cestou a zde se můžeme rozhodnout zda půjdeme po silnici, nebo budeme pokračovat dále lesem a na Doubravku vystoupat po naučné stezce kterou vytvořili děti za základní školy. Na informačních panelech se dozvíme vše o zdejší fauně, floře a geologii. Všechny cesty jsou přehledně značeny.
Za hradní bránou nás na nádvoří čeká krásná dochovaná budova s rytířským sálem a vyhlídkovou věží, bohužel je budova ve zprávě radioamatérského klubu a tak je nepřístupná. Výhled z věže lze ale vychutnat několikrát do roka při pravidelných akcích pro dospělé i děti, kdy jsou otevřená i hradní sklepení. Krásné výhledy od Milešovky v Českém středohoří po Komáří výšku v Krušných horách si ovšem užijeme i z ochozů hradu a tak Doubravka stojí za návštěvu.
Příjemnou procházku lesem a hrad s úžasnými výhledy můžeme doplnit třeba o cestu na necelý kilometr vzdálený Písečný vrch s hvězdárnou, Botanickou zahradou a pěkným dětským hřištěm.
https://www.hrad-doubravka.cz/
Hodnocení:
Zpět na mapu / seznam výletů


- Turistický region
- Krušné hory a Podkrušnohoří
- Délka výletu
- 3 - 4 km
- Náročnost
- 2 / 5
- Časová náročnost
- 1 - 2 hod.
- Typ trasy
- okruh
Zajímavosti, které lze na výletě vidět