WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Rozhledna Zdenička u Těšánek (okr. Kroměříž)

Rozhledna Zdenička se nachází na katastru obce Těšánky asi 1 km od obce Zdounky v okrese Kroměříž. Najdeme ji u hlavní silnice vedoucí z Kroměříže do Koryčan v areálu hipodromu Gruntu Galatík v nadmořské výšce 305 metrů. K rozhledně vedou dvě polní pěšiny, obě do strmého kopce.

Rozhledna je celodřevěná, na kopci byla vystavěná během podzimu roku 2011, pro veřejnost otevřená následující rok. Její celková výška je 15 metrů, má čtyři podlaží a vede na ni dohromady 47 schodů. Rozhledna získala své jméno podle matky majitele areálu Zdeňce Galatíkové, která s velkým zájmem stavbu sledovala, ale zemřela dříve, než byla rozhledna dokončena. Rozhledna byla vystavěna Místní akční skupinou Hříběcí hory o.s. v rámci projektu Po formanských stezkách – Křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami.

Během pěkného počasí je z rozhledny krásný výhled do okolí, na nedaleké Chřiby, Hostýnské vrchy nebo město Kroměříž. Pro návštěvníky je otevřená celoročně a vstupné je zdarma. Během návštěvy této rozhledny si určitě nenechte ujít návštěvu rozhledny Lebedov, která se nachází nedaleko.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Rozhledna Lebedov

  • 2 - 3 km
  • 3 / 5

Kostel v obci Zdounky

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Boří

  • 4 - 5 km
  • 3 / 5

Z Roštína na rozhlednu Brdo

  • 9 - 10 km
  • 3 / 5

Zajímavosti obce Milovice okres Kroměříž

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Skalní útvar Jeřabčina

  • 2 - 6 km
  • 3 / 5

Zvonička Bunč

  • 0 km
  • 2 / 5

Spáčilova naučná stezka v Chřibech

  • 13 - 15 km
  • 3 / 5

Přírodní památka Komínky

  • 4 - 6 km
  • 3 / 5

Naučná stezka kolem Kostelan

  • 2 - 3 km
  • 2 / 5

Zámek Litenčice

  • 0 - 0,5 km
  • 1 / 5

Ranč v obci Kostelany

  • 0,5 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Zdenička u Těšánek